Naše referenční stavba

Nemocnice Prostějov, dětská jednotka DPD

Investor Olomoucký kraj
Místo realizace Mathonova 291/1, Prostějov
Termín realizace 12/2017 - 05/2018

Předmětem plnění zakázky byly stavební úpravy stávajícího čtyřpodlažního celopodsklepeného objektu. Jednalo se především o úpravy části stávajících prostorů dětského oddělení ve 2 a 3 NP za bezmála 19 milionů korun českých, za účelem zlepšení prostředí a komfortu pro pacienty a pracovníky oddělení. Dále se jednalo o rekonstrukci technických a technolických zařízení dotčených částí.
V části 2.NP vznikly úpravami nové centrální šatny pro sestry, spisovna, skladové prostory a lékařské pokoje. Ve 3.NP řešily stavební úpravy lůžkové pokoje s vyšetřovnami. Na oddělení vzniklo 12 pokojů pacientů se 2 vyšetřovnami, sesternou, denní místnosti, jídelnou, kuchyňkou, sociálními zařízeními, sklady prádla, čistící místností a pracovnou vrchní sestry. Na střeše pak byly ke stávajícícm doplněny nové jednotky VZT a provedeny nové prostupy střešní konstrukcí. Odstraněny byly dva stávající výtahy a nahrazeny novým lůžkovým výtahem.
Součástí zakázky byly bourací práce v nutném rozsahu. Nové příčkové stěny provedeny z pórobetonových příčkovek. Nově byly provedeny omítky, nášlapné povrchy podlah - vynil a koberec, sádrokartonové podhledy a předstěny, vnitřní dveře a hliníkové prosklené stěny, obklady a dlažby, ochrany stěn a rohů, nátěry a malby. Všechny použité materiály byly vhodné do nemocničního prostředí. v rámci stavby byly provedeny nové rozvody instalací - zdravotechniky, vytápění, elektroinstalací slaboproudých i silnoproudých rozvodů, měření a regulace a medicinálních plynů.
Zpět
Modul: Reference - DETAIL