Právě stavíme

Obytný soubor Vyškov - Letní Pole II. etapa

Investor Investinženýring Brno
Místo realizace Vyškov
Termín realizace 02/2021 - 04/2022

Objekt je navržen jako bariérový bytový dům se 16 byty pro 38 uživatelů. Objekt se otevírá na jižní stranu prosklenými plochami, balkony a zahradami. Severní fasáda do ulice je členěna drobnými podélnými a čtvercovými okny. Tato hmota je rozdělena prosklenou částí se vstupem a lícující výtahovou šachtou, která je řešena v barvě šedé jako obklad vláknocementovými deskami/ plech. Ostatní fasádní plochy jsou řešeny v barvě lomené bílé. V podlaží 1.PP, které je částečně zapuštěné do terénu, je navržena výměníková stanice, rozvod vody, úklid. míst, kóje pro část bytů, chodba se schodištěm a výtahem a 4 byty, orientované na jižní stranu.

V 1.NP jsou navrženy 4 byty s terasami a část kójí na patře a kočárkárna. Tento půdorys se opakuje až do 3.NP kromě kočárkárny, která je nahrazena dvojicí kojí. Objekt má délku 31,5 m, šířku 15,0 m a výšku 9,50 m. 0,000 je v úrovni 263,50 m. n. m. V 1.PP (-3,000) jsou navrženy 4 byty 2+KK (byt A, B, C, D)- obsahují předsíň, koupelnu s WC, komoru, šatnu (byt A), pokoj, obývací pokoj + kuchyň. kout, terasu se zahradou. Dále jsou zde navrženy kóje pro byty A, B, C, D, E, F, G, K, O. Zde je také umístěna výměníková stanice, rozvodna vody a chodba se schodištěm a výtahem, který vertikálně propojuje celý bytový dům. V 1.NP (+0,000) obsahuje společnou chodbu s výtahem a kočárkárnou. Dále obsahuje 4 byty. 2x byt 2+KK (byt F, G) - obsahují předsíň, koupelnu, samostatné WC, komoru, pokoj, obývací pokoj + kuchyň. kout a terasu. 2x byt 3+KK (byt E, H) - obsahují předsíň, koupelnu s WC, samostatné WC, komoru, pokoj, obývací pokoj + kuchyň. kout, terasu a kóji na patře (byt H). Ve 2.NP (+3,000) jsou navrženy 4 byty. 2x 2+KK (byt J, K) - obsahují předsíň, koupelnu, samostatné WC, komoru, pokoj, obývací pokoj + kuchyň. kout, polozapuštené balkony a kóji na patře (byt J). 2x 3+KK (byt I, L) - obsahují předsíň, koupelnu s WC, samostatné WC, komoru, 2 pokoje, obývací pokoj + kuchyň. kout, polozapušťený balkon a kóji na patře. Ve 3.NP (+6,000) jsou navrženy 4 byty. 2x 2+KK (byt N, O) - obsahují předsíň, koupelnu, samostatné WC, komoru, pokoj, obývací pokoj + kuchyň. kout, polozapuštené balkony a kóji na patře (byt N). 2x 3+KK (byt M, P) - obsahují předsíň, koupelnu s WC, samostatné WC, komoru, 2 pokoje, obývací pokoj + kuchyň. kout, polozapušťený balkon a kóji na patře.

Objekt je založen na základových pasech. Hloubka pasů pod obvodovým zdivem a pod nosnými stěnami je 1,27 m (-4,650). V jižní části, kde žb suterénní stěna navazuje na základový pas a přiléhá k úrovni UT, bude základ snížen na 0,77 m a bude na něm provedena vyzdívka výšky 500 mm z betonových tvarovek ztraceného bednění s vloženou výztuží. Nosné vnitřní mezibytové stěny jsou navrženy z akustických keramických tvarovek tl. 250 a 300 mm. Stropy jsou navrženy jako železobetonové monolitické desky tl. 250 mm. Překlady tvoří žb monolit. a keramické překlady. V objektu jsou navrženy podhledy ze sádrokartonu. Střecha je navržena jako jednoplášťová s vrchní přitěžovací vrstvou ze štěrkového násypu tl. 50 mm. Střecha je řešena jako plochá se střešními vpusti. Okna jsou navržena jako plastová s dvojsklem. Barva rámu bude šedá.

Zpět
Modul: Právě stavíme